تبریز ایران

خدمات تجاری سازی  - شبکه توزیع و پخش

امروزه یکی از عناصر آمیخته بازاریابی که نقش تعیین کننده ای را در موفقیت تولید کنندگان، در بازارهای صنعتی داراست، سیستم توزیع شرکت می باشد. این سیستم می تواند هم توسط خود شرکت تولیدکننده صورت گرفته و یا در اختیار شرکت های توزیع کننده داخلی قرار گیرد. تصمیم گیری در مورد اینکه کدام فرآیند جهت توزیع محصولات انجام پذیرد یکی از آیتم های مهم بوده که بطبع هر کدام دارای معایب و مزایایی می باشد.

برخی از مزیت ها در ارائه سیستم توزیع محصول به شرکت های پخش عبارتند از:

- این شرکت ها در بازار شناخته شده بوده و دارای شبکه وسیعی از بازاریابان و مشتریان و خرده فروشان بوده که در صورت ارائه محصول و اطلاعات بازار به این شرکت ها هزینه بازاریابی بسیار پایین بوده و محصول در سریع ترین زمان ممکن در اختیار بازارهای نهایی و خرده فروشان قرار خواهد گرفت.

- تسویه حساب فروش محصول تنها با طرف حساب بودن شرکت توزیع و پخش بوده و درصورت قرارداد محکم بازگشت مبلغ تسهیل خواهد شد.

در کنار برخی مزایای مهم مطرح شده برخی معایب نیز در این فرآیند توزیع وجود خواهد داشت که بصورت زیر می باشد:

- آزادی عمل از شرکت تولیدکننده سلب شده و روابط با مشتریان در اختیار شرکت پخش خواهد بود بعبارتی دیگر تولیدکننده در بازار از شناخت پایینی در بین مشتریان قرار خواهد گرفت.

- سود حاصل از فروش پایین بوده و تولیدکننده باید در راستای فروش انبوه برنامه ریزی داشته باشد تا سودآوری رقم بالایی داشته باشد.

- شرکت تولیدکننده کاملا وابسته به شرکت پخش شده و ممکن است این موضوع در تسویه حساب محصول فروخته شده از طرف شرکت پخش تولیدکننده را با مشکل مواجه سازد.

با وجود معایب مطرح شده شرکت های پخش در ایران حجم بزرگی از بازار توزیع را در اختیار داشته و در زمینه هایی از جمله شرکت های پخش مواد غذایی، دارویی، تجهیزات پزشکی، شوینده ها از بزرگترین شرکت های پخش در کشور بوده که می تواند مورد توجه فعالان و تولیدکنندگان حوزه فناوری قرار گرفته و از ظرفیت های این شرکت ها بخوبی استفاده گردد.

این مرکز با داشتن همکاری های مناسب با شرکت های پخش در سطح کشور می تواند محصولات شما را در راستای معرفی به چنین شرکت هایی ترغیب نموده و در ایجاد قراردادهای مناسب همکاری با این شرکت ها به فعالین در حوزه تولیدات فناوری خدمات ارزشمندی ارائه نماید. ما در تمامی مراحل معرفی، عقد قرارداد، ایجاد شبکه توزیع و مشاوره در تمامی مراحل پخش بعنوان تسهیل کننده این فرآیند در کنار شما خواهیم بود.